Sprzedaż z hurtu

Home/Sprzedaż z hurtu

Sprzedaż z hurtu

Jeśli nie jesteś zainteresowany sprzedażą własnych produktów, ani arbitrażem internetowym, a chciałbyś zacząć zarabiać na Amazon i dysponujesz budżetem rzędu ok. 2−4 tys. zł, to powinieneś pomyśleć o sprzedaży towarów, kupowanych hurtowo. Jednak wejście w świat sprzedaży hurtowej może początkowo być przerażające, szczególnie dla kogoś, kto nigdy nie współpracował z hurtowymi sprzedawcami. Dlatego najlepiej jest się uprzednio przygotować, zdobyć jak najwięcej informacji i skorzystać z porad tych, którzy wiedzą o tym biznesie znacznie więcej.

  1. Dlaczego powinno się zacząć działalność z budżetem powyżej 2 tysięcy zł? Głównym powodem jest rodzaj współpracy, jaki nawiązuje się ze sprzedawcami hurtowymi i sposób dostawy towarów. Zamówienia są zazwyczaj realizowane w zestawach po kilka produktów (bez możliwości zakupu pojedynczych artykułów osobno), a także obarczone minimalnym limitem, narzucającym zamówienie co najmniej danej liczy zestawów. Jednak różni sprzedawcy, mają różne limity, dlatego można dopasować dobór dystrybutorów, do swoich wymagań i możliwości. Początkowo, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wejście we współpracę z mniejszymi dostawcami. Ci zazwyczaj mają mniejsze limity i mniejszą bazę klientów, którą wciąż rozbudowują. Nie warto jednak zamykać się również na większych sprzedawców, jako że każdy z nich dysponuje różnymi modelami współpracy do wyboru, wśród których możesz znaleźć coś dla siebie.

Znalezione obrazy dla zapytania sprzedaż hurtowa

  1. Nie ukrywaj przed sprzedawcą swoich planów na sprzedaż jego produktów na Amazon. Szczerość umożliwi nie tylko nawiązanie trwałej współpracy, opartej na obopólnych zyskach i wzajemnym zaufaniu, ale może także pomóc przekonać sprzedawcę, że będzie to dla niego opłacalny interes. Jeśli dostawca będzie miał wątpliwości, co do sprzedaży jego produktów a Amazon powiedz mu, że planujesz je reklamować i wyłożyć pieniądze na promocję, co pomoże zwiększyć świadomość marki jego artykułów, jak również może wywindować je o kilka miejsc w rankingu. To powinno dać mu do myślenia.
  2. Transport produktów i ich dostawa mogą być kosztowne. Koniecznie więc upewnij się jakie koszty będziesz musiał ponieść, przy dostarczeniu produktów, które planujesz zakupić. Sprawdź, skąd artykuły będą wysyłane i za czyim pośrednictwem, oraz jakie są różnice dostawy na adres firmowy oraz prywatny. Jeśli takie różnice występują, a zamawiane produkty nie muszą być dostarczone np. w paletach, dowiedz się, czy transport kurierem nie byłby w tym wypadku bardziej opłacalny od przewozu frachtowego.
  3. Jeśli masz możliwość, odwiedź targi handlowe w okolicy. Targi są nie tylko świetnym sposobem na wsiąknięcie w nowy biznes i zapoznanie się z szeroką gamą potencjalnych dostawców, ale także na zdobycie nowych kontaktów, „otrzaskanie” się ze środowiskiem handlowym, rozpoznanie rynku i szczegółowe poznanie różnych możliwości. Dodatkowo, wielu sprzedawców oferuje darmową dostawę w ramach „targowej” oferty promocyjnej.

Podobny obraz

Z tymi wskazówkami możesz rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą hurtowo zakupywanych produktów na Amazon. Na koniec, pamiętaj jeszcze aby podchodzić nieufnie, do nieznanych sobie sprzedawców, znalezionych w internecie. Oszustwo w sprzedaży hurtowej jest bardzo zyskownym interesem i zdarza się częściej, niż mógłbyś sądzić. Jeśli masz możliwość, skorzystaj z kontaktów innych lub początkowo oprzyj się na specjalnych programach, stworzonych właśnie po to, abyś mógł znaleźć idealnych dostawców do swojego biznesu.

 

Zapraszam do kontaktu.

Comments

comments

By | 2017-04-24T01:10:44+00:00 kwiecień 23rd, 2017|Dla początkujących|Możliwość komentowania Sprzedaż z hurtu została wyłączona