Online artibtrage – jak zarabiać na różnicy w cenie

Home/Online artibtrage – jak zarabiać na różnicy w cenie

Online artibtrage – jak zarabiać na różnicy w cenie

Arbitraż w uproszczeniu sprowadza się do zakupu produktu po okazyjnej cenie, a następnie sprzedania go z zyskiem komuś innemu. W handlu detalicznym arbitraż opiera się przede wszystkim na różnicy w cenie produktu, sprzedawanego hurtowo i detalicznie – właściciele sklepów, kupując powiedzmy cała paletę artykułów z hurtowni płacą mniej, niż klient dokonujący zakupu jednego egzemplarza w ich sklepie. Jednak arbitraż internetowy wygląda odrobinę inaczej.

Przekładając to na realia właściciela sklepu detalicznego, należy raczej wyobrazić sobie owego właściciela, jeżdżącego pomiędzy kilkoma hipermarketami, w poszukiwaniu towarów promocyjnych, które następnie będzie mógł sprzedać we własnym sklepiku za kwotę na tyle wysoką, żeby cały proces mu się opłacił. Brzmi trochę przerażająco i mało prawdopodobnie. Na szczęście poszukiwania okazji w internecie nie wymagają jeżdżenia po całym mieście, spalania paliwa, tracenia cennych minut, a nawet godzin w korkach, czy na parkowaniu. W tym wypadku, potrzeba jedynie chęci, zaangażowania, czasu i odrobiny wiedzy merytorycznej.

Znalezione obrazy dla zapytania online arbitrage

Amazon osiągnął już tak dużą popularność na rynkach, że wielu konsumentów, zamiast skorzystać w wyszukiwarek cenowych, czy przejrzeć oferty kilku sklepów internetowych, decyduje się na poszukiwanie pożądanych produktów jedynie bezpośrednio na Amazon. To daje spore możliwości osobom, chcącym zarobić na arbitrażu internetowym. Jeśli użytkownicy, zamiast szukać okazji, z miejsca przechodzą do konkretnego serwisu oznacza to, że nie mają świadomości istnienia tego samego towaru w innym sklepie, po niższej cenie. Zadaniem osoby zajmującej się online arbitrażem jest znalezienie ofert produktów, występujących w internecie w okazyjnej cenie, a następnie odsprzedanie ich na Amazon, po wyższej stawce, adekwatnej jednak do ceny tego produktu, proponowanej przez konkurencyjnych sprzedawców na tej platformie.

Aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie, jak w każdej, wskazane jest przestrzeganie pewnych zasad:

  1. Kupowane produkty powinny kosztować mniej, niż połowę ceny, jaką trzeba za nie zapłacić na Amazon. Dodatkowo, jak wiadomo Amazon dolicza do sprzedaży prowizję (+ dodatkowe opłaty, jeśli decydujesz się skorzystać np. z FBA), należy więc pamiętać o doliczeniu tej kwoty do poniesionych kosztów, a tym samym szukać wyjątkowo dobrych okazji, żeby mieć pewność, że uzyskany profit będzie zadowalający.
  2. Wybierając produkty do arbitrażu, należy decydować się na artykuły dobrze oceniane na Amazon, z co najmniej kilkoma opiniami i relatywnie dobrą pozycją w rankingu. Towary, generujące stały, wysoki zysk w online arbitrażu są produktami, na które jest ciągły popyt. Nie opłacalne jest przechowywanie artykułów – założeniem jest sprzedanie ich szybko i z zyskiem.
  3. Zalecane jest unikanie gabarytowych artykułów – przechowywanie ich jest niewygodne oraz drogie.

C:\Users\HP\Desktop\Picture1.png

Dobrym przykładem towarów, spełniających wszystkie powyższe wymagania, są zabawki − popyt na nie nigdy nie spada, wręcz rośnie w okresie Bożego Narodzenia, czy innych świąt, typu dzień dziecka. Jednak zamykanie się na jedną kategorię towarów również nie jest polecane. Dobrze mieć pewne stałe założenia, co do planu sprzedażowego, nie warto jednak odrzucać innych, nadarzających się okazji, jeśli się takie trafią. Istnieje także wiele narzędzi, z których można skorzystać, by wyszukiwać zyskowne oferty szybciej i skuteczniej.

W kontekście budżetu, wymaganego do rozpoczęcia działalności z online arbitrażem, są to dość niskie kwoty, rzędu kilkuset złotych. Prawdopodobnie, ten sposób zarabiania nie przyniesie również większości ludzi przysłowiowych „kokosów”, z pewnością można jednak na tym zarobić, bardzo często od razu, na starcie.

Chcesz zacząć? Zapraszam do kontaktu.

Comments

comments

By | 2017-03-29T17:14:57+00:00 marzec 29th, 2017|Dla początkujących|Możliwość komentowania Online artibtrage – jak zarabiać na różnicy w cenie została wyłączona