Echo, drony i buttony

Home/Echo, drony i buttony

Echo, drony i buttony

Jednym z pierwszych haseł, jakie przychodzą na myśl jako pierwsze, kiedy ktoś wspomni o platformie Amazon, jest Kindle. Kindle to urządzenie, stworzone z myślą o czytelnikach książek i gazet tak, aby mogli mieć przy sobie zamiast jednego egzemplarza literatury, całą biblioteczkę. Produkt ten został wprowadzony na rynek w 2007 roku przez firmę Amazon i szybko stal się jednym z najbardziej popularnych czytników na świecie. Z danych firmy Nexto wynika, że samej Polsce w użyciu znajduje się około 36 tys. egzemplarzy Kindle, co stanowi 60% wszystkich czytników stosowanych na rynku. Kindle jednak to nie tylko rewolucyjny sprzęt, umożliwiający czytanie e−booków przy znacznie mniejszym przemęczeniu wzroku, niż ma to miejsce w przypadku używania tabletów. To również cały mechanizm Amazon, umożliwiający zakup książek i dodanie ich do swojej biblioteki, ale także dający szanse na wydanie własnej książki bez udziału wydawcy, poprzez Kindle Direct Publishing.

Amazon.com to również platforma streamingowa, dające użytkownikowi dostęp do setek tysięcy produkcji. Oczywiście, najszerszą ofertę prezentuje Amazon Prime, otwierając widzowi drzwi do najnowszych premier DVD, popularnych programów telewizyjnych, a także produkcji własnych Amazon. Ciekawym przykładem tego, w jak interesujące i i oryginalne treści inwestuje Amazon jest jedna z produkcji − „The Man in the High Castle”, opowiadająca o alternatywnej wersji historii, w której Hitler wygrał II wojnę światową.

Oferta Prime umożliwia również korzystanie z wielu innych profitów i rozszerzeń, oferowanych przez Amazon użytkownikom premium. Najbardziej spodziewanym jest oczywiście Prime reading, połączone z ofertą Kindle i dostępem do wszystkich oferowanych przez platformę treści za darmo. Podobnie funkcjonuje Prime Music, dając użytkownikowi nieograniczony dostęp do ponad 2 mln. utworów wraz z możliwościami tworzenia list odtwarzania oraz personalizacji muzycznej biblioteki użytkownika na każdym urządzeniu z dostępem do Amazon.com. Kolejnym elementem konta Prime jest oferta Prime Photo, dająca użytkownikowi nieograniczoną przestrzeń do przechowywania plików graficznych. Naturalnie, w lasne miejsce w chmurze to nie wszystko, co umożliwia oferta Prime Photos. Głównymi atrakcjami są automatyczne katalogowanie zdjęć po osobach, miejscach, datach czy obiektach (mechanizm wykrywania elementów zdjęcia nie wymagania tagowania ich przez użytkownika), możliwość dzielenia dostępu do przestrzenii w chmurze z 5 innymi osobami, oraz opcja tworzenia i zamawiania spersonalizowanych projektów, opartych na grafikach z konta konsumenta.

Konto prime umożliwia również przyspieszoną dostawę produktów do użytkownika. Występują tu trzy opcje – dostawa w ciągu jednego dnia, dostawa tego samego dnia, dla zamówień powyżej $35, dostępna dla użytkowników znajdujących się na obszarze 29 głównych miast, wchodzących w zakres usług Amazon US i UK oraz dostawę w ciągu 1 godziny, funkcjonującą również w wybranych miastach US i UK.

Jednym z najbardziej niesamowitych i ekstrawaganckich form dostawy jest Prime Air. Usługa ta umożliwia otrzymanie paczki w czasie mniejszym lub równym 30 minutom, co jest prawdopodobnie najkrótszym dostępnym czasem dostawy oferowanym na rynku światowym. Co jednak najbardziej zaskakujące, konsument nie otrzyma zamówionego produktu od kuriera, listonosza, czy nawet płatnego dostawcy, ale od drona. Amazon zdecydował się wprowadzić do codziennego funkcjonowania sprzęt pierwotnie stworzony w celach wojskowych, teraz coraz bardziej upowszechniony na świecie, aby zautomatyzować i przyspieszyć dostawy produktów, a tym samym zwiększyć zadowolenie klientów oraz co najważniejsze – zaufanie i lojalność konsumencką.

C:\Users\HP\AppData\Local\Temp\Rar$DIa0.086\prime-air_04.jpg

Jako świetny dodatek do Prime Music funkcjonuje Amazon Echo. W zasadzie jest to po prostu bardzo dobry głośnik, sterowany głosem. Kiedy jednak przyjrzeć się wszystkim jego opcjom, ewoluuje w małe centrum dowodzenia. Dzięki zainstalowaniu odpowiednich aplikacji, Amazon Echo działa nie tylko jako odtwarzacz muzyki, do którego nie trzeba wstawać, żeby zrobić głośniej, lub ciszej. Po otrzymaniu komendy głosowej użytkownik może otrzymać informacje na temat pogody, wyników sportowych, czy najnowszych wiadomości o świecie. Dodatkowo, po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji wspomagających i przy użyciu kompatybilnych urządzeń, Echo reaguje również na komendy dotyczące zapalenia i gaszenia światła, a nawet kontroli temperatury w pomieszczeniu i całym domu.

Kolejnym gadżetem, oferowanym przez Amazon, jest Dash Button. To niewielkie urządzenie, posiadające połączenie z Wi−fi, umożliwia użytkownikom zamówienie ponownie wcześniej kupionego produktu poprzez jedno kliknięcie przycisku. W ofercie znajdują się już tuziny różnych wzorów, z których każdy odpowiada konkretnej kategorii zakupów na Amazon. Dzięki łatwym ustawieniom, bez problemu można zamówić potrzebny produkt w chwili, kiedy konsument zorientuje się, że go potrzebuje.

Jak wiadomo, Amazon to również twórca wielu etatów i miejsc pracy. Jedną z opcji współpracy z Amazon jest Amazon Flex, umożliwiający dostarczanie paczek zgodnie z własnym harmonogramem. Dzięki aplikacji dostawca może ustawić sobie najbardziej korzystne dla niego godziny pracy, stworzyć harmonogram na najbliższe tygodnie, lub zwyczajnie zgłaszać się do konkretnych dostaw ad−hoc, kiedy akurat będzie miał czas. Jako platforma wspierająca rozwój i inwestująca w rynki światowe, Amazon oferuje również szeroką ofertę wsparcia dla przedsiębiorstw i firm na całym świecie, wciąż rozszerzając swoją ofertę i zakres działania. Jednym z najbardziej rozwiniętych narzędzi jest Amazon Web Services (AWS), który oferuje pełną paletę wsparcia technicznego, oprogramowania, rozwiązań systemowych i analitycznych oraz oczywiście dostępu do przestrzeni w chmurze.

W tej chwili, Amazon to jeden z najbardziej innowacyjnych gigantów sprzedaży na świecie. Patrząc na to, jak się rozwija oraz jak chętnie i skutecznie staje się prekursorem w coraz to nowych dziedzinach biznesu, nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać z niecierpliwością aż wkroczy na rynek polski.

Comments

comments

By | 2016-12-16T19:34:33+00:00 |Bez kategorii, Dla początkujących|Możliwość komentowania Echo, drony i buttony została wyłączona